close
تبلیغات در اینترنت
شغل مناسب در زمان دانشجويي
loading...

مطالب اینترنتی

مفیدستان: خبرگزاري آريا – کار کردن با درس خواندن منافات ندارد‎ معمولا افرادي که قصد ادامه تحصيل دارند، هميشه با يک دغدغه بزرگ مواجه هستند و آن نيز اين است که چگونه هم کار کنند و هم ادامه تحصيل دهند. اگر شما نيز به فکر اشتغال در زمان تحصيل هستيد بهتر است بدانيد هيچ قانون و قول و قراري نمي‌گويد که دانشجو بايد حتما درس بخواند. اصلا چه کسي گفته است که کار کردن با درس خواندن منافات دارد؟ اگر تصميم گرفته ايد در دوران دانشجويي، کار کنيد و دنبال کار پاره وقت مي گرديد، اين مطلب را تا انتها بخوانيد…

شغل مناسب در زمان دانشجويي

وبلاگ بازدید : 40 یکشنبه 03 بهمن 1395 نظرات ()مفیدستان:

شغل مناسب در زمان دانشجويي


خبرگزاري آريا –
کار کردن با درس خواندن منافات ندارد‎

معمولا افرادي که قصد ادامه تحصيل دارند، هميشه با يک دغدغه بزرگ مواجه هستند و آن نيز اين است که چگونه هم کار کنند و هم ادامه تحصيل دهند. اگر شما نيز به فکر اشتغال در زمان تحصيل هستيد بهتر است بدانيد هيچ قانون و قول و قراري نمي‌گويد که دانشجو بايد حتما درس بخواند. اصلا چه کسي گفته است که کار کردن با درس خواندن منافات دارد؟

اگر تصميم گرفته ايد در دوران دانشجويي، کار کنيد و دنبال کار پاره وقت مي گرديد، اين مطلب را تا انتها بخوانيد تا بتوانيد تصميم درستي در اين باره بگيريد.‌

کمک گرفتن از دوستان و خانواده
اولين و مهمترين گام طرح نمودن اين موضوع با خانواده است. اين کار مي تواند چند مزيت بزرگ داشته باشد. اول اينکه خانواده و دوستان شما به اين موضوع آگاه خواهند شد که شما زمان کمتري را براي گذراندن با آنها داريد. بنابراين بعد از مدت زماني از حضور کمرنگ شما در جمع هاي خود ناراحت نخواهند شد.

با کارفرماي خود صحبت کنيد
اين موضوع مي تواند به شما کمک بزرگي نمايد. اغلب کارفرمايان از افزايش تحصيلات و مهارت هاي کارکنان شان حمايت مي کنند. بنابراين بهتر است با مطرح نمودن اين مسئله با کارفرماي تان، اين شانس را به خود بدهيد که برنامه کاري منعطف تري داشته باشيد.

اغلب کارفرمايان در چنين شرايطي حجم کاري را کاهش مي دهند و براي شما مرخصي هاي بيشتري در طول سال در نظر مي گيرند. به هر حال، حتي اگر شما تحصيلات خود را با هزينه و تلاش هاي خودتان ادامه مي دهيد، کارفرماي خود را نسبت به برنامه و اهداف خود مطلع کنيد.

زمان را کنترل کنيد
شايد به نظر برسد ايجاد تعادل ميان کار و درس بسيار سخت بوده و نتوانيد از پس آن برآييد اما به شما اطمينان مي دهيم در صورتي که برنامه ريزي دقيق و صحيحي داشته باشيد خواهيد توانست کار را پيش برده و به هيچ کدام نيز لطمه اي وارد نکنيد.

اين برنامه مي تواند شامل تمامي وجوه زندگي شما شود به طور مثال مي توانيد از زمان هاي رفت و آمد و حضور در سرويس هاي حمل و نقل عمومي براي مرور درس هاي خود استفاده نماييد.

تمرکز بر نقاط قوت خود تمرکز
در اغلب افراد روش هاي مطلوب و کارآمد مطالعه و زمان هايي که فرد تمرکز و قدرت فهم بيشتري دارد متفاوت است. از اين رو با دقت به ويژگي هاي شخصيتي خود برنامه مطالعه خود را به درستي تنظيم نماييد تا بتوانيد بهترين بهره وري را از آن کسب کنيد.

محدوده مشخص براي مطالعه
يک محدوده زماني و مکاني مناسب براي مطالعه خود مشخص نموده و اين مطلب را به خانواده نيز اطلاع دهيد. اين موضوع مي تواند باعث شود تا در زمان هاي تعيين شده خانواده زمان کمتري را از شما درخواست نمايند و شما را با کتابهايتان تنها بگذارند.

شغل مناسب براي جوانان
بسياري از فرصت‌هاي شغلي در دانشگاه خود وجود دارد‎

*اما قبل از شروع کار مي بايست به اين نکات توجه کرد:

اولين نکته مهم
اگر شما دانشجوييد و به دنبال شغل دانشجويي يا کار پاره وقت هستيد، بهترين جا براي شروع جستجو، دانشگاه خودتان است. بسياري از فرصت‌هاي شغلي در همين دانشگاه خودتان وجود دارد. در دوره دانشگاه، زمان کم است و به همين خاطر، بسيار گرانبهاست و در همين حين، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت‌انگيزي بالا مي‌رود. يک شغل پاره وقت، تا وقتي که به زمان مطالعه و فعاليت‌هاي فوق‌العاده شما لطمه نزند، راه بسيار خوبي براي کاهش هزينه‌هاست.

– کار در دانشگاه
ساعتي‌هزارو۲۰۰تومان براي مقطع کارشناسي و ساعتي‌هزارو۵۰۰تومان براي مقطع ارشد و دکترا. اين مبلغ قرارداد معاونت دانشجويي دانشگاه‌ها با دانشجويان براي کار دانشجويي است. براي تمامي واحدهاي پژوهشي، فرهنگي، خدمات دانشجويي و… نياز به نيروي کار وجود دارد که دانشگاه‌ها تحت عنوان کار دانشجويي، از دانشجويان براي انجام اين کارها استفاده مي‌کنند.

دانشجويان در اين کارها مسوول واحد تکثير مي‌شوند، در کتابخانه مسوول تحويل کتاب مي‌شوند و در کميته پژوهشي وظايف نشريه را برعهده مي‌گيرند. دانشجويان در تمامي واحدهاي دانشگاه که نياز به کمک دارند مشغول به‌کار مي‌شوند.

– کار رايگان
برخي کارها در دوره دانشجويي براي کسب تجربه و مهارت در کار آنقدر لازم اند که حتي بايد براي کار رايگان هم داوطلب شويد!

– پله پله
دنبال ميز مديريتي نباشيد کار دانشجويي از اسمش مشخص است کار نيم وقتي است که معمولا درآمد خيلي بالايي ندارد اما هميشه براي پيشرفت پله خوبي است بسياري از دانشجويان پس از اتمام دوره تحصيل در مراکزي که در آنها کارورزي کرده اند و يا براي کار دانشجويي مراجعه کرده اند استخدام شده اند.

– چرا که نه؟
يکي از نيازها و در خواست هاي اساسي کارفرمايان در دنياي امروز سابقه کاري است، از سوي ديگر بسياري از نکات کليدي در مورد کار را در دانشگاه نمي توان آموخت پس اگر اين امکان براي شما فراهم شد که حتي به صورت رايگان براي مراکز مهم و اصلي مرتبط با تحصيل تان کار کنيد شک به دلتان راه ندهيد و رزومه کاري تان را رنگين کنيد.

– کار مرتبط
شايد در نظر اول پيدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصيلي تان به نظر رويا پردازانه باشد اما خيلي ها هستند که اين روزها کارهاي نيمه وقت و حتي سطح پايين اما مرتبط با رشته شغلي شان انجام مي دهند.

دانشجويان پزشکي که دستياري استادانشان را مي کنند، روانشناسان و مددکاراني که با نصف دستمزد در مراکز درماني مشغول کارند، حتي تدريس دروس پايه رشته تحصيلي تان بهتر از انجام دادن کارهاي غير مرتبط است.

– آمار گيري
اشتباه برداشت نکنيد منظور از آمار گيري مشارکت در پژوهش هاي ميداني و تحقيقاتي مثل نظر سنجي است که اگرچه کار سختي است اما به دانشجويان به ويژه دانشجويان رشته اي علوم انساني کمک مي کند در بطن جامعه حاضر باشند.

– گول نخوريد
برخي از سودجويان با استفاده از نام کار دانشجويي اقدام به بيگاري کشيدن از علاقمندان به کار مي کنند. حتي کلاهبرداري هايي هم با اين عنوان مشاهده شده پس قبل از مراجعه به هر مکاني براي استخدام و گرفتن کار دانشجويي نهايت دقت خود را به کار ببريد.

– کار عار نيست
در آخر بايد به اين نکته اشاره کنيم دوران دانشجويي دوران گذار است. اگر واقعا بايد کار کنيد به پرستيژ و جايگاه اجتماعي کار چندان اهميت ندهيد. آنچه مهم است آن است که از راه درست کسب درآمد کنيد منشي گري،بازاريابي ، رانندگي و حتي پيک موتوري مهم اين است که در پناه حق سربلند باشيد.

*عوامل استرس زاي شغلي
الزامات و خواسته‌هاي زياد شغل از فرد،‌ کمبود منابع و حمايت‌ها، عدم تناسب مهارت فرد با جايگاه شغلي، کيفيت روابط فرد با همکاران و اعضاء خانواده‌اش مي‌تواند در او استرس شغلي ايجاد کند. اگر شما بدنبال کار دانشجويي هستيد، بدانيد کار هم براي خودش استرسهايي دارد.

– سوءاستفاده‌هاي فيزيكي و كلامي ( هر هفته ۲۰ كارگر در ايالات‌ متحده آمريکا به قتل مي‌رسند و سالانه ۱۸ هزار کارگر آزار جنسي مي بينند.)
– عدم‌ حمايت يا رابطه خوب با همكاران ( نتايج ۸۶ درصد نظرسنجي‌ها نشان دهنده بدرفتاري با کارگران است. )
– كار بيش از اندازه
– روش‌هاي مديريتي
– امنيت شغلي و نگراني‌هاي آينده
– شرايط محيط كار(كمبود فضا، صداي بيش از اندازه، هواي آلوده و… )
– عدم‌شفافيت در مسئوليت‌هاي شغلي
– تغييرات محيط كار
– مشكلات شخصي و خانوادگي

*توجه به همه اين نکات کمک مي کند شما با يک برنامه ريزي خوب، درآمدي مناسب براي روزهاي تحصيلات داشته باشيد.

منبع: تبيان

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

معرفی رشته های دانشگاهی مطالعه اين بخش براي دانش آموزاني که در شهرها و در کوچه پس کوچه هاي شهرهاي بزرگ فقط پرسمان دانشجويي اندیشه ی سیاسیدر آموزه‌های اسلامی اگر کسی سهواً دچار خطایی شد یا حتی عمداً خطایی از او سر زد،اما سازنده خط تولید فیلتر هوای خودروامروزه داشتن شغل دوم بادرآمد بالا يکي از ضروريات زندگي ميباشد داشتن شغلي پردرآمد بررسي نظريه هاي انگيزش مقاله در راهكار مديريتانگيزش از موضوعات و مفاهيم اساسي در مديريت سرمايه اي انساني بوده و آثار و نوشته هاي مجموعه سايت هاي پرسمان دانشجويي وابسته به اداره …پرسما ن دانشجويي، بانک پرسش و پاسخ دانشجويي، بحث و گفتگوي دانشجويي،‌ سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درخصوص اعلام زمان مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت دانلودرایگانپایان نامهپروژهمقالهمقالات تحقیق …دانلودرایگانپایان نامهپروژهمقالهمقالات تحقیق آماده پاورپوینتنگاهي به حافظه و فراموشي در روان‏شناسي معرفتنگاهي به حافظه و فراموشي در روان‏شناسي حسين كريميان كارشناس ارشد علوم تربيتي چكيدهنقش های مدیران در سازمان،برقراری ارتباط موثر با …رهبری آموزشی ، مدیریت آموزشی،برقراری ارتباط موثر،چگونه دیگران را مدیریت کنیم چرا خواستگار ندارم پرسمان دانشجويي تربیتی و …چراخواستگارندارمپرخوابی آدم پرخوابی هستم و برای بیدار شدن در صبح مشکل دارم چه‌کار کنم منظم شوم و به معرفی رشته های دانشگاهی مطالعه اين بخش براي دانش آموزاني که در شهرها و در کوچه پس کوچه هاي شهرهاي بزرگ فقط ساختمان بررسي نظريه هاي انگيزش مقاله در راهكار مديريت انگيزش از موضوعات و مفاهيم اساسي در مديريت سرمايه اي انساني بوده و آثار و نوشته هاي بسياري پرسمان دانشجويي اندیشه ی سیاسی در آموزه‌های اسلامی اگر کسی «سهواً» دچار خطایی شد یا حتی عمداً خطایی از او سر زد،اما پس از سازنده خط تولید فیلتر هوای خودرو امروزه داشتن شغل دوم بادرآمد بالا يکي از ضروريات زندگي ميباشد داشتن شغلي پردرآمد علاوه بر ثار الله بررسی نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان ثار الله بررسی نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان موضوعات مختلف اعم از مقاله سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درخصوص اعلام زمان مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي دانلودرایگانپایان نامهپروژهمقالهمقالات تحقیق آماده دانلودرایگانپایان نامهپروژهمقالهمقالات تحقیق آماده پاورپوینت نگاهي به حافظه و فراموشي در روان‏شناسي معرفت نگاهي به حافظه و فراموشي در روان‏شناسي حسين كريميان كارشناس ارشد علوم تربيتي چكيده نقش های مدیران در سازمان،برقراری ارتباط موثر با دیگران،مدیریت رهبری آموزشی ، مدیریت آموزشی،برقراری ارتباط موثر،چگونه دیگران را مدیریت کنیم،کدیران در چرا خواستگار ندارم پرسمان دانشجويي تربیتی و مشاوره چراخواستگار پرخوابی آدم پرخوابی هستم و برای بیدار شدن در صبح مشکل دارم چه‌کار کنم منظم شوم و به موقع از شغل مناسب در ایران شغل مناسب در تبریز شغل مناسب در منزل شغل مناسب در رشت

مطلب شغل مناسب در زمان دانشجويي در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :شغل مناسب در زمان دانشجويي
http://mofidestan.ir/%d8%b4%d8%ba%d9%84-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%d9%8a%d9%8a/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 37
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 8
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 15
 • بازدید ماه : 27
 • بازدید سال : 600
 • بازدید کلی : 1,746